ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12771291
*
nr 1277 1291
Spegel
Valnöt, 75x56 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2019
kl 19:38:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/9 14:25:44
1
300 kr
30/9 19:13:37
2
350 kr
30/9 19:26:21
3
450 kr
30/9 19:27:18
2
450 kr
30/9 19:27:18
3
450 kr (Budbetjänt)
30/9 19:27:59
2
500 kr
30/9 19:28:30
3
800 kr
30/9 19:31:19
2
700 kr
30/9 19:31:19
3
800 kr (Budbetjänt)
30/9 19:32:30
2
900 kr
30/9 19:33:00
3
Vinnande bud
30/9 19:37:46
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1277 1291
Spegel
Valnöt, 75x56 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/9 14:25:44 | 1 | 300 kr |
30/9 19:13:37 | 2 | 350 kr |
30/9 19:26:21 | 3 | 450 kr |
30/9 19:27:18 | 2 | 450 kr |
30/9 19:27:18 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
30/9 19:27:59 | 2 | 500 kr |
30/9 19:28:30 | 3 | 800 kr |
30/9 19:31:19 | 2 | 700 kr |
30/9 19:31:19 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
30/9 19:32:30 | 2 | 900 kr |
30/9 19:33:00 | 3 | Vinnande bud |
30/9 19:37:46 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02